Mimo że Photoshop sam w sobie oferuje wiele różnorodnych możliwości, czasami są takie zadania, do których nie wystarczają narzędzia domyślne tego programu. Wtedy z pomocą przychodzą różne wtyczki do Photoshopa. Wybór jest duży, niezależnie czy interesuje nas oferta płatna, czy darmowa.

Photoshop jest sam w sobie bardzo wszechstronny i pozwala na wiele (szczególnie w wersji CC 2017). Ale czasami nie jest to program samowystarczalny. Do niektórych działań potrzebne są wtyczki do Photoshopa. Poszerzenie funkcjonalności w niektórych przypadkach jest oczywiście płatne, ale istnieje też wiele darmowych wtyczek do Photoshopa, dzięki którym Twoje projekty zyskają nową jakość.  

Wiele spośród dostępnych wtyczek (oraz różne rozszerzenia dla Photoshopa) przyda się przede wszystkim fotografom. Niemniej jednak mogą się one sprawdzić także w pracy projektantów internetowych. Poniżej prezentujemy 5 darmowych i 2 płatne wtyczki do Photoshopa, które są przydatne w pracy użytkownikom tego programu.

Które darmowe wtyczki do Photshopa są najlepsze? 

Fontea - dzięki niej możemy mieć natychmiastowy dostęp do wszystkich web fontów Google. Fontea umożliwia także klasyfikowanie ich według własnych upodobań.

CSS3Ps - główną zaletą tej wtyczki jest to, że potrafi utworzyć kod CSS z dokumentu PSD. Aktualnie CSS3Ps rozpoznaje i odpowiednio przetwarza takie właściwości CSS3 jak: promień obramowania, rozmiar, obrys, gradienty, cienie itp. Ponadto jest też kompatybilna z SASS dla Compass.

IsometrIcon - jest pomocny przy tworzeniu realistycznych obiektów izometrycznych. Można je wykorzystać podczas tworzenia gier i projektowania stron internetowych. W jej zasobach znajdują się: 4 orientacje transformacji izometrycznej, elastyczny generator prostopadłościanu i 50% siatkę izometryczną. Wtyczka IsometrIcon jest dostosowany do programu Photoshop w wersji CC 2017.

Seamless Textures 2 - jej podstawowym zadaniem jest tworzenie realistycznych tekstur ze zdjęć. Dzięki tej wtyczce możesz tworzyć tekstury np. płytek lub lustra i dodawać je w sposób automatyczny do biblioteki wzorów w programie Photoshop. 

Velositey - to prawdziwa wtyczka-ratunek dla projektantów internetowych. To narzędzie zawiera całą gamę gotowych layoutów strony i takich elementów jak: nagłówki, bloki treściowe i suwaki, które można szybko umieszczać i modyfikować.

Najlepsze płatne wtyczki do Photoshopa

Fontself for Photoshop - największym skarbem tej wtyczki jest możliwość tworzenia innowacyjnych, kolorowych fontów i eksportowania ich, jako plików OTF.

AD Brutus Symmetry - to prawdziwy skarb dla digital artystów zajmujących się tworzeniem postaci. Wtyczka AD Brutus Symmetry używa przewodników Photoshopa do generowania symetrii w czasie rzeczywistym.

0 Komentarzy
Zostaw Komentarz