Adobe Color CC, będący de facto następcą Adobe Kuler, pozwala nam w szybki i przyjazny sposób tworzyć schematy i palety kolorów. Narzędzie to nie tylko przyspiesza naszą pracę, ale przede wszystkim umożliwia przygotowywanie spójnych zestawów barw, co bezpośrednio przekłada się na jakość finalnego projektu. Dlaczego warto z niego korzystać? Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których każdy grafik powinien co najmniej zainteresować się Adobe Color.

1. Tworzysz schematy w wielu paletach drukarskich


Jest to szczególnie ważna informacja dla osób wykorzystujących do pracy Adobe Illustrator. Następca Kulera pozwala nie tylko dobierać kolory w zakresie RGB, ale także konwertuje je na inne, wymagane do druku palety barw, jak CMYK, Hex czy Pantone. Dodatkowym atutem jest także możliwość natychmiastowego przerzucenia gotowego schematu kolorów zarówno do Photoshopa, InDesigna, jak i Illustratora.

2. Wybierasz kolory ręcznie według uznania


Adobe Color CC daje bardzo dużą swobodę działania. Motywy kolorów mogą być wybierane ręcznie, całkowicie wedle Twojego widzimisię. Z drugiej strony możesz też korzystać z narzędzi umożliwiających tworzenie schematów o monochromatycznych, trójwartościowych, dopełniających lub komplementarnych barwach.

3. Próbkujesz kolory ze zdjęć


Jest to opcja szczególnie przydatna, gdy musisz stworzyć kilka korespondujących ze sobą obrazów. W takiej sytuacji paleta kolorów może zostać pobrana bezpośrednio ze zdjęcia - wystarczy zaznaczyć jeden kolor na fotografii, aby program dopasował resztę palety wedle ustalonego przez Ciebie Color Mood lub samemu dobrać odpowiednie barwy z interesującego nas materiału. 

4. Korzystasz z aplikacji, gdzie tylko chcesz


Adobe Color CC dostępny jest również jako aplikacja mobilna, dzięki czemu możesz tworzyć motywy kolorów, gdziekolwiek jesteś, gdy tylko coś z otoczenia Cię zainteresuje i zainspiruje. Jest to również duża zaleta, gdy wybierasz się do klienta, aby np. wstępnie omówić powstający projekt. 

5. Twórz palety przez internet


W sytuacji, gdy nie jesteś w stanie skorzystać z mobilnego Adobe Color, zawsze możesz posiłkować się stroną internetową z podstawowymi funkcjami, udostępnioną przez Adobe. Wprawdzie nie zapiszesz na niej żadnego schematu, jeżeli nie zalogujesz się do Adobe Cloud, jednak zawsze jest to jakaś pomoc w sytuacji, gdy nie masz dostępu do programu. Na stronie są również dostępne setki motywów, stworzonych przez innych użytkowników pod Illustrator i inne programy. Jest więc to także miejsce, gdzie możesz znaleźć inspirację dla swojej palety barw.

0 Komentarzy
Zostaw Komentarz